Каталог товарів

Як омолодити насіннєву картоплю

Категорії
Ця стаття була оновлена 13 11 2024

Сорт картоплі заводять у своєму сільському виробництві не так на століття і навіть не на десятиліття. Не більше 5 років картопля дає добрий урожай, а потім починається виродження.

Ринок пропонує іншу насіннєву картоплю від селекціонерів, але це не дуже дешево. Крім того, хочеться залишити на ділянці саме сорт, що діє.

Є економне вирішення проблеми – самостійне вирощування насіннєвої картоплі.

Вчені та любителі знають кілька способів відновлення, омолодження сорту.

Як виростити власну насіннєву картоплю?

Захоплені городники готові витратити час і енергію однією з ефективних прийомів сортового відродження – розмноження насінням. На деяких картопляних кущах у процесі росту формуються ягоди у районі квітки. Це насіннєвий плід. З ним і треба працювати, щоби зібрати посівний матеріал.

Позитивна особливість картопляного насіння в тому, що вони є носієм закладених сортових властивостей і не передають хвороби. Бульби, вирощені з насіння, мають стійкість до впливу клімату, погоди, хвороботворних мікроорганізмів. При посадці на городі дають такі ж високі врожаї, як від селекційної картоплі.

Із зібраними насіннєвими плодами виконують такі маніпуляції як підготовку до посіву:

  • збирають на кущах зрілі ягоди. Вони мають вигляд маленьких зелених помідорів. Кульки діаметром 10-15 мм містять насіння картоплі;
  • ягоду висушують у теплому сухому місці у підвішеному стані. Для цього поміщають у мішечки з марлі, щоб був доступ повітря;
  • висихання ягід закінчується їх розм'якшенням та освітленням. Тепер потрібно їх роздавити та зібрати насіння;
  • зберігають зібраний насіннєвий матеріал до весни у паперовій упаковці;
  • для посіву у весняний ґрунт вибирають м'який, розпушений ґрунт;
  • висівають як на звичайну розсаду інших овочевих культур;
  • через 3-4 тижні готові саджанці пересаджують у лунки та ряди;
  • виростають здорові, яскраво зелені кущі картоплі;
  • зібрані бульби стають насіннєвим фондом наступного картопляного сезону.

Є й інші способи омолодження сорту. Деякі любителі копітких справ у городі вирощують насіннєву картоплю способом черешкування. Відрізають картопляне стебло у верхній частині, обробляють аграрними речовинами і ставлять у ґрунт для пророщування. Часто поливають і покривають родючою мульчею. У землі виростають насіннєві бульби. Їх і висаджують на городі.

Ще один спосіб – пророщування картоплі у льоху. При поливі бульб на поверхні з'являються нарости, які можуть бути насінням для посадки. Ці «дітки» зберігаються з листопада до весни у сухому стані, а висадженими у ґрунті починають розвиватися і дають перший насіннєвий урожай.

( 15 )
Коментарі
Поки немає відгуків
Написати коментар
Ім'я*
Email (не обов'язково)
Введіть коментар*