Як різати насіннєву картоплю перед посадкою
Як правильно розрізати насіннєву картоплю перед посадкою
Спеціально вирощену і підготовлену до посадки картопля зазвичай висаджують цілком. Насіннєві сорти готують у селекційних компаніях, тому вони мають оптимальний розмір та властивості. Але повторна посадка на товарному полі може здійснюватися бульбами різного калібру. В цьому випадку можливий інший спосіб підготовки - у вигляді відрізаних шматочків.
Навіщо різати насіннєву картоплю?
У лунку в принципі можна опустити картоплю будь-якого розміру, але не потрібно в нераціональному витрачанні посадкової маси. Насіннєву картоплю можна розрізати на дві і навіть три частини. При цьому слід вибирати напрямок розрізу, щоб у кожному часточці залишилися здорові очі, з яких розвиватимуться стебла картопляного куща.
Як потрібно підготувати картоплю до посадки?
Важливо дотримуватися обов'язкових умов, щоб з різаних шматків змогла вирости картопля:
- вага кожної частини не повинна бути меншою за 25-30 грамів, інакше у заготівлі не вистачить біологічних сил для своєчасного проростання;
- розрізання слід виконувати раніше посадки на кілька днів. А за деякими рекомендаціями навіть за місяць;
- витримка на світлі при температурі до 20 градусів розрізаною частиною вгору дає можливість насіннєвому матеріалу обзавестися захисною скоринкою, щоб бактерії, що знаходяться в грунті, не змогли викликати хвороби;
- на кожній часточці має залишитися не менше двох очок;
- садити потрібно неглибоко - буквально на 6-8 сантиметрів від поверхні, щоб паростки змогли пробитися на світ у розрахунковий термін для сходів;
- практикують і складнішу методику висадки різаної картоплі: ділять її на таку кількість частин, скільки є розвинених паростків, а потім висаджують в одну лунку по краях усі часточки.
Фахівці картопляної справи стверджують, що врожайність із різаною картоплею може бути такою ж чи навіть вищою. Але потрібно дотримуватись умов витримки після виконання порізки – теплу погоду, достатньо світла, високу вологість.
Картопляна м'якуш прийме такий клімат, як сигнал до активного розвитку паростків. На час висадки буде сформовано основу майбутнього куща.