Каталог товарів

Чим насіннєва картопля відрізняється від звичайної

Категорії
Ця стаття була оновлена 31 10 2024

Відмінності насіннєвої картоплі від звичайної

Дрібна картопля від городників на місцевому сільськогосподарському ринку не є насіннєвою, як би продавець не переконував і не вмовляв покупця. Купуючи картоплю, що виродилася, від випадкових торговців, слід розуміти, що купуєте в комплекті всі проблеми, пов'язані із захворюваністю, накопиченими вірусами і мінімальною врожайністю.

Справжня насіннєва картопля відрізняється не стільки за видом, а за біологічним станом – у м'якоті немає вірусів, а здатність до репродукування максимальна, і дає високий урожай.

Як не сумно усвідомлювати любителям картопляного хобі – їх улюблену картоплю за смаком та виглядом кожні 5 років бажано омолоджувати або просто заводити новий сорт якісної картоплі.

Спосіб отримання картопляних насіннєвих бульб

Складний та тривалий процес створення справжньої насіннєвої картоплі проводять у лабораторіях, у теплицях та на спеціальних полях.

Вирощують картоплю з насіння, зібраного на здорових кущах картоплі, що росте.

Послідовність дій біологів:

  • насіння з картопляних ягід поміщають у пробірки та вирощують там мікроклубні, які точно відповідають сорту. У цьому плоди немає ніяких вірусів;
  • найбільш розвинені мікроклубні відбирають для посадки в теплиці та одержують у результаті плоди більшого розміру – мініклубні;
  • їх висаджують на селекційному полі та отримують перший урожай справжньої картоплі, якій надають статус - супер-супер еліта;
  • з цього насіннєвого матеріалу через рік на плантації вирощують картоплю під назвою супер-еліта;
  • еліта виходить на третій рік вирощування насіннєвої картоплі.

Еліта та 1 репродукція – це саме ті рівні насіння, які й рекомендуємо купувати для свого городу. У них сконцентровані найкращі властивості посадкової картоплі, а саме. – відсутність у плодах вірусів, здатність до здорового, стабільного зростання, підвищена опірність хворобам та висока врожайність із привабливим виглядом, та смаком бульб.

Подальші посадки за роками називаються – другою, третьою репродукцією тощо. Через 5 років вже варто подумати про заміну сорту, а через 10 років можна виявитися взагалі без урожаю через виродження картоплі.

( 62 )
Рекомендовані товари

Немає на складі

Швидке замовлення

Немає на складі

Швидке замовлення
Коментарі
Поки немає відгуків
Написати коментар
Ім'я*
Email (не обов'язково)
Введіть коментар*